RSS

Výber jazyka

Obsah

Dažďové záhony

Typ: ostatné
Dažďové záhony

15.9. sme pokračovali v realizácii projektu "DAŽĎOVÉ ZÁHONY" na cintoríne. Na  brigádu prišlo neuveriteľných 34 dobrovoľníkov. Pomáhali aj deti a skauti z našej obce. Urobili sme obrovský kus peknej práce a projekt dokončíme ešte posadením stromov a dokončením detailov. Potom bude nasledovať už len občasná starostlivosť o záhony, aby plnili svoju funkciu.

Nálada bola výborná a objem prác veľký. Veď posúďte. Deti položili textílie, upravili a udupali ochranný val zeme, debatovali s ujom Romanom o ochrane vody a pôdy a prečo je dôležitá dažďová voda a tiež pomáhali pri sadení. Boli úžasné. Muži osievali zem do záhonov, kopali a upravili vtoky, ženy krásne a s citom vyrovnali záhony a nasadili do nich rastlinky. No a to všetko pod logistickou podporou a výborným gulášom od Valiky,  našej pani starostky.

Urobili sme užitočnú vec, videli nás pri tom naše deti a spoznali sme ďalších občanov. 


Vytvorené: 16. 9. 2022
Posledná aktualizácia: 16. 9. 2022 10:45
Autor: